Tako Hakkında Muhtemelen Bilmediğiniz 12 İlginç Bilgi


"Taco" ya da ülkemizde bilinen adıyla "Tako" tarihi çok eski yıllara dayanan bir Meksika yemeğidir.  Tortilla'nın arasına et, sebze, peynir gibi birçok çeşitli  yiyecek eklenerek yapılmaktadır. İşte Tako hakkında muhtemelen ilk defa duyacağınız bilgiler.


12. Bir Tako neredeyse her şeyle doldurulabilir.11. Eskiden Meksika'da Tako fakir insanların yiyeceği olarak kabul edilirdi.10. Meksika mutfağında sınırsız Tako çeşitleri, lezzetleri ve tarzları vardır, bu da Tako'yu Meksika mutfağının sembolü haline getirmiştir.9. Meksika'da genellikle öğle yemeğinde Tako bulamazsınız.


Çünkü Meksikalılar büyük öğünlerini öğleden sonra yediklerinden, Tako genellikle  sabahları veya gece geç saatlerde sokakta bulunur.


8. Şimdiye kadar yapılmış en büyük taco 75 m uzunluğundaydı ve 20 Kasım 2011'de Meksika, Queretaro'da yapıldı.7. Ulusal Tako Günü, ABD'de her yıl 4 Ekim'de kutlanır.6. Tako kahvaltı, öğle yemeği, akşam yemeği veya gece atıştırmalığı olarak tüketilen en sevilen fast foodlardan biridir.5. Sadece Amerikalılar yılda 4,5 milyardan fazla Tako tüketiyor.4. Tako kamyonu muhtemelen şimdiye kadarki ilk yiyecek kamyonuydu.3. Tako 1900'lerin başında ABD'ye geldi, Ancak Tako Bell Tako'yu ABD'de popüler hale getirdi.2. Tako, bir dolgunun etrafına katlanmış veya yuvarlanmış bir tortilladan oluşur.1. Tako yeni bir yiyecek değil. 


Tako MÖ 1000 veya 500 yıllarında icat edildi ve insanlar tortillayı tüm lezzetli malzemeleri bir araya getirmek için yenilebilir bir kaşık olarak kullandı.Yorumlar