Drake Hakkında Muhtemelen Daha Önce Duymadığınız 10 Şaşırtıcı Bilgi

Take Care, One Dance ve Hotline Bling gibi hit parçalarla herkesçe bilinen ünlü rapçi, Drake, Toronto doğumludur. Kanadalı rapçi müzik kariyerine 2006 yılında yayımlanan “Room for Improvement” adlı mixtape'i ile başladı fakat asıl şöhreti 2009 yılında Lil Wayne'in Young Money adlı plak şirketine imza atmasından sonra kazandı. Bu listemizde sizler için Drake hakkında bilmeniz gereken az bilinen şaşırtıcı gerçekleri bir araya getirdik.


10. Drake'in tam adı Aubrey Drake Graham'dır. Ayrıca Drizzy ve Champagne Papi gibi birkaç takma adı daha var.9. Drake kariyeri boyunca birçok Grammy ödülü kazandı.8. Drake beş yaşındayken ailesi boşandı. Daha sonra onu Yahudi yetiştiren annesiyle yaşadı. Buna rağmen, Drake hala her iki ebeveyni ile de çok yakın.7. Oyunculuk kariyerine devam etmek için okulu bıraktı, ancak daha sonra okula geri döndü ve 2012'de mezun oldu.6. Drake'in "OVO" adında bir markası var.5. Drake, Kanadalı bir TV yıldızı olarak ün kazandı.4. Birçok sanatçı için ghost writer'lık yaptı.3. Kendine daima para hedefleri koyuyor.


25 yaşına kadar 25 milyon dolar kazanmayı hedefliyordu ve bu hedefini gerçekleştirdi. Bu kadar büyük miktarda para kazandıktan sonra, 29 yaşına kadar 250 milyon dolar kazanmayı hedefledi. Hedefine tam olarak ulaşamamış olsa da, rapçi hala servet içinde yuvarlanıyor. 


2. Drake'in "Adonis" adında bir oğlu var.1. Drake'in bir viski markası var.


Drake'in 2016 yılında piyasaya sürdüğü "Virginia Black" adındaki viski markası ilk yılında 30.000 kasalık viski satışı yaptı.


Yorumlar