Breaking Bad Hakkında Muhtemelen Bilmediğiniz 15 Şaşırtıcı Gerçek

 


2008-2013 yılları arasında yayımlanmış ve yayımlanmaya başladığı günden itibaren dünyanın en sevilen dizilerinden biri olan Breaking Bad, IMDB'nin "en iyi 250 dizi" listesinde 1. sırada yer alıyor. Dizi ayrıca tüm zamanların en çok reyting alan dizisi olarak 2013 yılında Guinness Rekorlar Kitabı'na girdi. Bu içeriğimizde Breaking Bad hakkında bilinmeyen ilginç bilgileri derledik. İşte Breaking Bad hakkında muhtemelen daha önce hiç duymadığınız şaşırtıcı gerçekler.

15. Walter White'ın dizide yaşadığı evin gerçek sahipleri, evlerinin bu kadar popüler hale gelmesinden memnun değiller.14. Walter White'ın pizzayı evinin çatısına fırlattığı ikonik kare tek seferde çekildi.13. Walter Jr.'ın web sitesi SaveWalterWhite.com gerçektir ve sizi AMC web sitesine yönlendirmektedir.12. Aaron Paul, dizinin dövüş sahnelerinden birini çekerken gerçekten yaralandığını söyledi.
11. AMC'nin "The Walking Dead" dizisindeki ekip üyeleri, "Breaking Bad"e bazı korkunç efektler için yardım etti.
10. "Breaking Bad", Albuquerque'nin oldukça ünlü olmasına yardımcı olarak şehrin ekonomisini ve turizm işini güçlendirdi.9. Cranston'ın vücudunda dizinin kalıcı bir hatırlatıcısı var.8. Cranston, çekilmesi en zor sahnenin Walter White'ın Jane'i ölürken izlediği sahne olduğunu söyledi.7. Dizinin çekimlerinde kullanılan meth aslında bir şekerdi.6. Dizinin 3. Sezon 10. Bölümü olan "The Fly" bütçe tasarrufu nedeniyle çekildi.


İzleyicilerin büyük bir kısmının yoğun eleştirisine maruz kalan bu bölüm aslında daha düşük maliyetli bir bölüm üretmek amacıyla az sayıda oyuncu ve az yer içeren bir bölüm olarak tasarlandı.


5. Senaryonun ilk haline göre Jesse Pinkman 9. Bölümde ölecekti.


Ancak dizinin gidişatına göre senaryo revize edildi ve Pinkman baş karakterlerden birisi oldu.


4. Walter White'ın oto yıkamadaki patronu gerçek hayatta bir kimyagerdi.Breaking Bad oto yıkama sahibi olan Bogdan Wolynetz'i oynayan Marius Stan, Romanya Akademisi Fiziksel Kimya Enstitüsü'nden Kimya alanında doktora derecesine sahip gerçek bir bilim insanıdır.


3. Gus Fring'in dizinin sadece 3 bölümünde var olması planlanıyordu.
2. Dizinin final bölümü Bryan Cranston'ın iki favori bölümünden biridir.Cranston'ın diğer favori bölümü ise Jane'in aşırı dozda eroinden ölmesine göz yumduğu bölümdü.


1. Aaron Paul hayatında bir gün bile oyunculuk dersi almamıştı.


Yorumlar