MGMT Hakkında Bilmeniz Gereken 6 İlginç Bilgi

Muhtemelen son zamanlarda TikTok videoları ve diğer viral içerikler sayesinde müzik dünyasında MGMT adının yükseldiğine şahit olmuşsunuzdur. Ancak MGMT hakkında fazla bir şey bilmiyor ve muhtemelen MGMT'nin kim olduğunu merak ediyor olabilirsiniz. Bu yüzden grubu daha iyi tanımanıza yardımcı olacak bazı ilginç gerçekleri sizler için bir araya getirdik. İşte sizler için derlediğimiz MGMT hakkında bilmeniz gereken 6 ilginç gerçek.


6. MGMT, 2002 yılında Ben Goldwasser ve Andrew VanWyngarden tarafından kuruldu.5. Üniversitede kurulan birçok büyük grup gibi, MGMT de ilk başta bir kampüs grubuydu.4. Benjamin Goldwasser Westport, New York'ta, Andrew VanWyngarden ise Memphis, Tennessee'de büyüdü, ancak ikili ilk kez Connecticut'taki Wesleyan Üniversitesi'nde tanıştılar.3. Grubun adı başlarda "The Management"dı fakat isim hakkını daha önce başka bir grup aldığı için isimlerini "MGMT" olarak kısalttılar.2. MGMT, Jay-Z ile işbirliği yapmayı reddetti.


Rapçi, The Blueprint 3 albümündeki bir parça için işbirliği yapma umuduyla Brooklynli hemşehrilerine ulaştığını açıkladı. Ancak Jay-Z, Gotham dergisine "MGMT beni geri çevirdi" dedi.


1.Grubun popülaritesi, 2020 yılının son aylarında şarkıları Little Dark Age'in TikTok videolarında viral olmasıyla ikiye katlandı.Yorumlar